ראשי רשויות בנגב בדיון דחוף נוכח הפיטורים הצפויים ב”טבע”

131

“על ממשלת ישראל להבטיח ולחייב את חברת ‘טבע’ להחריג את המפעל בנגב ממהלך הפיטורים.
לא נחשוש להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת שממשלת ישראל תפעל מול הנהלת החברה”

בדיון חירום שנערך הבוקר בלשכת ראש העיר באר-שבע, בהשתתפות ראשי ישובים ונציגים מדימונה, אופקים, להבים, מיתר, עומר, נאות חובב, מצפה רמון, מרחבים, רמת נגב, חורה, רהט, שגב שלום, אלקסום, תל שבע ובני שמעון, ויו”ר מרחב הנגב בהסתדרות, סיכמו הנוכחים על הקמת צוות פעולה, מול ממשלת ישראל, על מנת להבטיח כי סכנת הפיטורים לא תחול על מפעל “טבע טק” בנאות חובב ולקדם את נושא התעסוקה בנגב.

בעקבות הודעת חברת “טבע” על הפיטורים הצפויים בחברה במפעליה ברחבי הארץ, זימן ראש העיר באר-שבע רוביק דנילוביץ’, את ראשי הרשויות בנגב ואת יו”ר מרחב הנגב בהסתדרות, מאיר בביוף, לדיון דחוף על מנת לסכם דרכי פעולה והתמודדות מול הפיטורים בחברת “טבע”.

הנוכחים סיכמו כי פורום מצומצם של ראשי רשויות, בראשות דנילוביץ’, ינהל את הטיפול בנושא, כאשר יבקש פגישה דחופה עם ראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה. מטרת הפגישה לקבל התחייבות כי מפעל “טבע טק” בנאות חובב יוחרג ממהלך הפיטורים.

רוביק דנילוביץ’, ראש העיר באר-שבע: “לראש הממשלה, שר האוצר ושר הכלכלה יש מספיק מנופים ללחוץ על הנהלת חברת ‘טבע’, להבטיח ולהתחייב כי מפעל ‘טבע טק’ יוחרג ממהלך הפיטורים. לא נחשוש להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת שממשלת ישראל תפעל מול הנהלת החברה.

אנו מזהים תחילתה של מגמה מסוכנת שעלולה לפגוע בכח העבודה בנגב. משמעות סגירת מפעל או פיטורים בנגב – היא פגיעה בחוסן של הנגב ואת זה לא נאפשר!

במהלך הדיון סקר יו”ר מרחב הנגב בהסתדרות, מאיר בביוף, את החשש הוודאי מפגיעה בהמשך פעילות מפעל “טבע טק” ואת חששו מפיטורים נוספים. עוד עדכן בביוף במאבקים ובצעדים הנוספים שבכוונת ההסתדרות לנקוט.

חשוב לציין כי לפני מספר חודשים יישמה החברה תוכנית הבראה במפעל “טבע טק”, כאשר 110 עובדי המפעל סיימו עבודתם. המפעל “מילא את חלקו” ועמד בתוכנית התייעלות כפי שהתחייב מול ההסתדרות ומול ועד העובדים.

כאמור כבר בימים הקרובים יפעל הצוות לתאום הפגישה עם ראש הממשלה ושרי האוצר והכלכלה ויעדכן לאחר מכן בצעדים הבאים.

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...