פסטיבל קסם המדבר בלקיה – הפסטיבל הבדואי הראשון

116

שלל פעילויות חווייתיות לכל המשפחה המעניקות הצצה אותנטית על המסורת הבדואית העתיקה.

 

מרבד הקסמים – סדנת אריגה – בית אריגת הנגב משמר את מסורת האריגה הבדואית הייחודית המשלבת מלאכת יד מסורתית של טוויה, צביעה, שזירה ואריגה בטכניקות שעברו מדור לדור. במקום ניתן לחוות סדנת אריגה וצביעת הצמר, לשוחח עם אורגות השטיחים ולשמוע את סיפורן האישי ולבקר בחנות המרהיבה במקום. הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה בין 10:00-14:30. לפרטים: 08-6519883.

 

סוד הרקמה – בית רקמת המדבר מספר את הסוד של הנשים הרוקמות. הרקמה המסורתית הבדואית עוברת מאם לבת מדורי דורות והיא אחת מהסמלים הבדואים המוכרים. במקום תיערך סדנת רקמה ייחודית לכל המשפחה בהדרכתן של הנשים הרוקמות. הפעילות מתקיימת בכל חצי שעה בין 10:00-14:30. לפרטים: 08-6513208.

אוהל מספרי סיפורים בבאר הסודות –  המבקרים מוזמנים לשמוע את סיפורי המדבר והקסם המיוחד שבהם בסמוך לבאר העתיקה באוהל מספר הסיפורים.

 

בוסתן אלעאמר – סוד החקלאות הבדואית בין אוהל האירוח לחלקות גידול צמחי המרפא והתבלין ועצי הפרי יוכלו המשתתפים ליהנות מחוויה רב תרבותית, של אמנות ומוזיקה רבת צבע ריחות וטעמים. במקום יערך מופע דבקה מסורתי בשילוב רקדנים ומוזיקה בדואית חוויה לכל המשפחה.

לפרטים: שיפא אלסאנע – 054-4254597.

 

סוד צמחי המרפא הבדואים – מרכז המציג את מגוון צמחי המדבר אשר שימשו את הרפואה הבדואית המסורתית.  במקום תיערך תצוגת צמחים ויינתן הסבר על כל צמח ושימושו על פי המסורת.

 

תגובות
טוען...