פיתוח תוכנה

קרדיט תמונה: freepik
15

 

איפה לומדים פיתוח תוכנה? שכן עולם ההייטק יכול להציע המון ענפים, שכל אחד מהם יכול להתפתח לכיוון שונה. מה שלומדים בבתי הספר יכול להיות מאוד לא רלוונטי בעולם ההייטק עד תום שנת הלימודים. כלומר, הדברים נעים ומתפתחים מהר. מה ללמוד? איפה ללמוד ואיך?

 

ובכן, בעולם ההייטק, הרבה מהתפקידים שהתקיימו בעבר, הפסיקו מלהתקיים – פשוט כי הטכנולוגיה התפתחה והם כבר לא נדרשו יותר. ישנם תפקידים שמומצאים כל הזמן, ולעתים הם מומצאים על בסיס היוזמה והיצירתיות שמגלמים חבר’ה שלמדו פיתוח תוכנה, או אפילו לא למדו דבר מה בכלל הקשור לתעשיית ההייטק. כלומר, אין להסתמך על לימודים כדי ליצור עתיד חדש, אלא על המשאבים העצמיים.

ואילו, אם ברצוננו כדי ללמוד ליצור קוד, וכן לפתח את הכלים הדיגיטליים המהותיים כיום, אפשר להתביית על ההכשרות המתאימות ללימוד פיתוח תוכנה כדי לוודא שיש לנו עם מה לעבוד איתו כשאנחנו באמת מחליטים להיכנס לעולם ההייטק. באם החלטנו ללמוד קורסים של פיתוח תוכנה, הרי שחשוב להתמקד על אלו שיש להם הכוונה לתפקידים שאנחנו רוצים ללמד. לא, הכוונה היא לא בהכרח לקורסים שמציעים מקפצה לתפקיד בהייטק, אלא לקורסים שיש בהם דגש על התפקידים והמהויות שאנחנו רוצים לקחת בהם חלק, לאחר שנסיים את לימודינו ואף תוך כדי.

 

הבה ניקח דוגמה קלאסית. קורס Full Stack הוא קורס פיתוח תוכנה. למעשה, מכשיר אנשים לפתח תוכנה, גם אם אין להם ידע מוקדם בתחום. ההכשרה יכולה לעזור לאדם להבין איך לפתח תוכנה מקצה לקצה, ולעבוד בסביבת ג’אווה סקריפט. כלומר, ממצב שהוא לא יודע דבר הוא לפתח יודע לעבוד בתכנות פולסטאק. זה דיי מרשים.

ומה זה ג’אווה סקריפט? ובכן, רק אחת משפות התכנות הנפוצות בעולם. באם למישהו יש ידע מעמיק בשפת התכנות הזה ביכולתו להשתלב לתוך קווי מוצר של חברות, ופשוט ליישם את מה שהוא יודע כדי לפתח תוכנה. כך שבין אם הוא רוצה ליצור משהו בעצמו ובין אם הוא רוצה להיכנס לצוות ולקבל משרה בתחום ההייטק – הרי שהידיעה של שפת התכנות הזו יכולה לספק לו משאבים והכשרות לשם כך, לפחות מהבחינה התכנותית.

 

כך או כך, ישנו דגש מסוים שאנחנו יכולים להחיל בדרכנו לשאלה, מה כדאי ללמוד – והוא ההכוונה למעשה. מה זה אומר? הלימודים יכולים להיות מאוד מעניינים, וזה מאוד נחמד – השאלה היא, מה נעשה איתם אחר כך? האם אנחנו יודעים על תפקידים בתעשיית ההייטק שנוכל למלא לאחר שנלמד? האם יש לנו פרויקטים מסוימים שנוכל לבצע לאחר שנחזיק בכישורים שנקבל כתוצאה מן ההכשרה? שאלות אלו ועוד יכולות להכווין אותנו לבחור בהכשרה מתאימה של פיתוח תוכנה, שכן סביר שיש רבות מהן.

מעבר לכך, על ההכשרה לאפשר גישה לסגל מרצים שעשה את הדרך, שעובד בתעשיית ההייטק – שלא רק יודע מה “הולך”, ומה מתאים, אלא גם יכול לקשר את התלמידים עם אנשים בתעשיית ההייטק ולפתוח להם דלתות. באם כמובן זה הרמוני לכל המעורבים. יתרה מכך, על מרכזי ההדרכה ללמד את התכנים המעודכנים והישירים ביותר למה שקורה בשטח, בתעשיית ההייטק ולאפשר גישה לציוד מתקדם ומתאים.

 

 

למצוא עבודה של פיתוח תוכנה לתחום התעשייה

באשר לשאלה, איך למצוא עבודה בתעשיית ההייטק ואיך להתקבל למשרה של פתוח תוכנה לתחום התעשייה – ובכן, אנחנו יכולים פשוט לשקול שכיום תפקידים נוצרים על בסיס יוזמה, יצירתיות וחדוות יצירה. זה לא באמת מה שלומדים, אלא מה שהווים. אם אנחנו מגיעים ממקום נמרץ, שמח ועוצמתי – דלתות ייפתחו בפנינו.

יתרה מכך, אנחנו יכולים להצטרף להכשרות שמציעות מקפצה לעולם ההייטק, ואנחנו יכולים לאתר חברות שאנחנו רוצים לעבוד בהן ופשוט להגיע למשרד ולהתחיל לעבוד גם בלי משכורת (יש סיפורים כאלה) ובכך להראות נחישות, וכן הלאה. אנחנו יכולים לגלות יצירתיות, להשתמש בקשרים ולהראות לחברות הללו למה שווה להם להעסיק אותנו. וכמובן – להגיע עם סט כישורים מתאים, או לפחות נכונות לגדול (שזה כנראה הכי חשוב. ניתן לשאול את חברת ארן על פי מה ואיך הם קיבלו את העובדים הקודמים שלהם בתעשייה. מה קרה שלמעשה אפשר לעובד מסוים להתקבל לארגון ומה הוא עשה שהיה כה מעניין.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...