18 מיליון ש”ח יושקעו בפיתוח פארק “הבשור”

147

בפגישה בין קק”ל לרשות הטבע והגנים, יחד עם ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג’ג’, הוחלט על שיתוף פעולה למען הרחבה ופיתוח של פארק הבשור (אשכול) הנמצא תחת אחריות שני הגופים. בתכנית הקמת אמפי תאטרון חדש, הרחבת חניון הלילה למבקרים, ושיפור פני הפארק.

יו”ר קרן קימת לישראל, דניאל עטר, הגיע השבוע (26.9, ג’) לפגישה עם מנכ”ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין וראשי המועצות בדרום, בפארק הבשור (אשכול) לדון בפרויקט משותף לשני הגופים – הרחבת ופיתוח הפארק. בפגישה השתתפו ראשי המועצות מהאזור – שי חג’ג’ ראש המועצה האזורית מרחבים, בתחומה נמצא הפארק, תמיר עידאן ראש המועצה האזורית שדות נגב, אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב וגדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול.

בפגישה הציגו נציגי רשות הטבע והגנים את תכנית הפיתוח שעלותה נעמדת על כ-18 מיליון וכוללת הרחבת אזור חניון הלילה לקבלת אלפי מבקרים נוספים, הקמת אמפי תאטרון חדש המסוגל להכיל עד 12,000 צופים, ופיתוח שטחי הפארק כולל הכפלת 

בריכות המים לטובת המטיילים.

 

דניאל עטר, יו”ר קק”ל בירך על שיתוף הפעולה: “פארק הבשור הוא מוקד תיירות מרכזי וחשוב לכל הדרום ולכן אנו חייבים לעבוד על המשך פיתוח והרחבת הפארק למען תושבי האזור ולמטיילים  מכל הארץ. מטרתנו העיקרית בקק”ל היא לפתח את הפארק כמחולל שינוי כלכלי למרחב כולל ארבע המועצות האזוריות. תכנית הפיתוח וההרחבה היא בשורה לכל תושבי הנגב ובעיקר לתחום התיירות המהווה עוגן כלכלי חשוב בדרום”.

 

שאול גולדשטיין, מנכ”ל רשות הטבע והגנים:”גן לאומי הבשור הוא פרויקט לדוגמא המאחד אינטרסים בין רט”ג, קק”ל והמועצות שבסביבה לטובת תושבי האזור. הגן מסייע לפרנסת התיירנים באזור ובעקבות הפיתוח הוא יהווה מוקד אזורי ראשי בעוטף עזה. שותפים לפרויקט גם משרדי האוצר והתיירות”.

שי חג’ג’, ראש המועצה האזורית מרחבים “פארק הבשור הוא מוקד תיירותי חשוב בנגב ובעל פוטנציאל אדיר לפיתוח התיירות וקידום אירועי התרבות והפנאי. בכל שנה מתקיים בו פסטיבל הכדורים הפורחים ובקיץ 2015 נערכו בו הופעות עם 5,000 איש ואני רואה בו את החלופה לקיסריה בדרום.”

 

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...