לראשונה בישראל – Erisiooni במשכן לאומנויות הבמה באר שבע

85

אנסמבל האקדמי הלאומי של גאורגיה Erisioni מגיעים למשכן לאמנויות הבמה באר שבע לראשונה בארץ!!!
מופע מיוחד שאסור להחמיץ כמות כזו של נגנים ורקדנים על במה אחת לכל חובבי התרבות והמחול.
כרטיסים ניתן לרכוש בשפע הפקות 8949 * או דרך האתר בכתובת: https://goo.gl/bkxqkK

בשנת 2015, אנסמבל האקדמי הלאומי של שיר עממי ומחול של ג’ורג’יה Erisioni חגגה 130 שנות קיומה. האנסמבל הוקם בשנת 1885 – מדובר במקרה ייחודי לא רק בגאורגיה אבל ברחבי העולם. זה נקרא גם “אנסמבל-מוזיאון.” ברור כי התוכנית של אנסמבל  Erisioni, מהרגע הבריאה שלו, הוא ייחודי בגאורגיה. הוא מורכב מהדגימות המקוריות של שירי עם וריקודים. האנסמבל הוא מסוגל להחיות, לשמר יצירות מופת שאין מכל רחבי גרוזיה התכנסה במשך אלף שנים, ולשמר אותם לדורות הבאים: שירת מקהלה, מחול מקורי, וחגיגות טכס, ודוגמאות אחרות שקשה מאוד לבצע בהתאם המגוון. במהלך קיומה, האנסמבל הופיע בפריז, ז’נבה, בריסל, ניו יורק, לוס אנג’לס, שיקגו, מדריד, בייג’ינג, מוסקבה, סנט פטרסבורג, סינגפור ועוד בערים רבים  גדולות  בעולם.

מאז 1986, ההרכב בראשות אישי ציבור הגאורגי, הזוכה של הפרס המדינה רוסתוולי: המנהל האמנותי של אנסמבל – ג’מאל  שקואסלי והכוריאוגרף הראשי – רוואז צ’ולחונלידזה. בשנת 1999, ההרכב קיבל את שמו «Erisioni» (שפירושו “אור על הגבעה”). בחיים Erisioni ראוי להזכיר את 10 השנים האחרונות הקשורות למפיק האמריקאי ז’ים לו.

בשנת 2002 Erisioni קיבל דיסק זהב. במקביל יותר מ 5000 שלטי חוצות ומודעות אחרות הוצבו ברחובות של צרפת אשר מתייחס כשיבת הניצחון «Erisioni» בפריז. שניהם עובדות אלה הם אירועים ייחודיים בחיי התרבות הגיאורגית. שיר «Chakrulo» יחד עם כמה יצירות  אחרות ב1977 נשלחו על ידי האמריקאים לחלל. זוהי התוצאה של הערצה מן האנסמבל בסיור בארה”ב.

לאחרונה, אנסמבל הממלכתית הלאומית Erisioni השיקה תוכנית חדשה “האוצר הגאורגי” והראה אותו לצופים בעולם.

 

מופע עוצר נשימה עם מעל 70 רקדנים, נגנים, וזמרים

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...