כל אירועי סוכות בבאר-שבע

120

עיריית באר-שבע, חברת כיוונים ומנהלת העיר העתיקה מזמינות את תושבי העיר והבאים בשעריה לחגוג סוכות בבאר-שבע בשלל אירועי תרבות ואמנות לכל המשפחה. בין האירועים: סוכות לילדים ונוער בפארק נחל באר-שבע , מוקדמות אליפות הטאקי של ישראל ב”לונדע”, פסטיבל המדע בפארק קארסו, סוכות של ציפורים בנגב zoo, סיורים ופעילויות במוקדי התיירות, התרבות והאמנות בעיר העתיקה החדשה.

פסטיבל סוכות למשפחות

לצד הופעות של כוכבי הילדים: שי ורועי, רינת גבאי, מני ממטרה ועוד ישלב הפסטיבל מתחמי סוכות ענק: סוכה מוסיקלית שתארח את “להקת מכולת”, מופע של אינדי ילד– מופע המשלב את מיטב הקלאסיקות של שירי ילדים בהגשה ייחודית, רוקיסטית ובעיקר מרעננת, “אמת או חובה”, “אלוהים שלי”, “אני תמיד נשאר אני”, “אפונה וגזר”, “איך שיר נולד”, “ידידי טינטן” ו-“בני ילד רע” הם רק חלק מהשירים שתשמעו במופע.

סוכת קרקס: סדנת ג’אגלינג, סדנת הליכה על קביים, סדנת הליכה על חבל, מופע של הקרקס הקווקזי סוכה תיאטרלית: מופע מסיכות דל ארטה.

סוכת אמנות: חליל הקסם- סדנה חוויתית לבניית חלילים, הכנת משחק הזיכרון עם מוטיבים של החג, הכנת פנסים לסוכה. בנוסף ייהנו המשתתפים בין היתר ממגוון סדנאות יצירה והפעלה, יפוזרו דמויות שטח מרהיבות ויתקיימו מופעים של הרכבים מוסיקליים לילדים ועוד.

שלישי, כ’ בתשרי תשע”ח, 10/10/17 בין השעות 18:00-11:00 חול המועד סוכות, בפארק נחל באר-שבע . הכניסה חופשית!

סוכות בעתיקה: הפנינג וסיורים לכל המשפחה בעיר העתיקה החדשה

חוה”מ סוכות ימים ראשון-שלישי, י”ח בתשרי-כ’ בתשרי, 10/10-8/10

בין השעות 17:00-09:00

העיר העתיקה החדשה באר-שבע מזמינה אתכם לבלות בחג הזה בשפע פעילויות במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה; יריד אמריקאי ססגוני, טרמפולינות בנג’י, מיני גולף במתחם הקטר, סיורים מודרכים בבאר אברהם, מופעי רחוב וסיורים מודרכים במיניבוסים ללא תשלום שיצאו מרחבת באר אברהם.

הפעילות תתקיים במוקדי התיירות, התרבות והאמנות המרכזיים בעיר העתיקה, ביניהם מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, מתחם הקטר 70414, פארק קרסו למדע, מוזאון הנגב לאמנות, המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, בית האמנים, גלריית טרומפלדור, תיאטרון הפרינג’ ובבתים פתוחים

סיורים תיאטרליים מודרכים בעיר העתיקה 14:00-10:00

סיורים מודרכים לכל המשפחה יצאו במיניבוסים כל שעה עגולה מרחבת מרכז מבקרים באר אברהם. הסיורים יעברו במוקדי התיירות והתרבות בעיר העתיקה וילוו בסיפורים היסטוריים ופיקנטיים אודות העיר העתיקה בבאר-שבע. הסיורים ילוו בקטעים תיאטרליים בביצוע שחקני תיאטרון הפרינג’, שיפגשו את המבקרים במוקדי התיירות ברחבי העיר העתיקה.

 • הסיורים ללא תשלום
 • בהרשמה מראש
 • לפרטים נוספים: officeatika@br7.org.il08-6464980

מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם – “סוכות בעתיקה” בלתי נשכח

על גדת נחל באר-שבע המקראי, בשערי העיר העתיקה שוכן מרכז מורשת חדשני המספר את סיפורו של אברהם אבינו ובאר המים המפורסמת. במרכז תכנים חווייתיים ומיצג תלת מימד הפעילות ב’סוכות בעתיקה’ בליווי שחקנים. הפעילות בתשלום.

 • סיור אחרון יצא בשעה 16:00.
 • ברחבה החיצונית של מרכז המבקרים דוכן הרשמה ומידע אודות אתרי התיירות בעיר העתיקה ובבאר- שבע.
 • מחירים: לפי מחירון האתר (34 ₪ – מבוגר, 20 ₪ – ילד ומחזיקי תעודות רלוונטיות, 27 ₪ – תושב ב”ש)
 • לפרטים נוספים: 08-6234613. דרך חברון 2, באר שבע ובווייז: מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם.

מתחם הקטר 70414 – יריד אמריקאי ססגוני

מתחם הקטר מזמין אתכם ליהנות מיריד אמריקאי ססגוני במסגרת אירועי “סוכות בעתיקה”. במסגרת היריד דוכני תחרויות נושאי פרסים, טרמפולינת בנג’י, עמדות מיני גולף, הצגות ילדים איכותיות במתחם ההופעות המוצל ומתחם סדנאות יצירה לילדים (הסדנאות בתוספת תשלום). כמו כן, בכל שעה עגולה יתקיימו סיורים מודרכים ומרתקים בליווי צוות מדריכים מקצועיים הכוללים כניסה לחללים המוזיאלים השונים של המתחם: מיני מוזיאון אינטראקטיבי, קרון טרקלין אותנטי, תערוכה לתולדות העיר באר- שבע וכמובן קטר קיטור מקורי!

במתחם פינות ישיבה מוצלות, מוסיקה ססגונית ועוד.

 • היריד יפעל בין השעות 10:00 ל-16:00
 • סיור אחרון יצא בשעה 16:00
 • מחירים: 25 ₪ לילד*, 10 ₪ למבוגר. *ילד 18-2 , ילד מגיל שנתיים חייב בכרטיס.
 • לפרטים נוספים: 08-6234613, שלוחה 2. פינת דרך טוביהו – עלי דיוויס, ובווייז: “מתחם הקטר 70414”

פארק קרסו למדע –

פארק קרסו למדע מזמין אתכם לפסטיבל המדע ה-5 בסימן קסם ופנטזיה. במהלך הפסטיבל יחוו המשתתפים מגוון רחב של הדגמות מדע, החל ממתחמי פנטזיה ועד לסדנאות יצירה וניסויים מדעיים. במהלך הביקור במקום ייפתח בפניכם שער לעולם מרתק של מדע וטכנולוגיה המסקרן ילדים ומבוגרים כאחד ומאפשר למבקרים לחוות, תוך משחק והתנסות את תהליך החקר המדעי, מרגע הגילוי ועד יישומיו השונים.

 • הפסטיבל יתקיים בין השעות 17:00-09:00
 • מחירים: 60 ₪ למבוגר ו-54 ₪ לילד
 • לפרטים נוספים: פארק קרסו למדע- טלפון: 08-6252600 רח’ העצמאות 79.

מוזאון הנגב לאמנות

מוזיאון הנגב לאמנות מזמין אתכם לסיור מודרך למשפחות בתערוכה: “חומרים למחשבה ” – מבחר מאוסף המוזאון. לאחר הסיור תתקיים סדנת אמנות לילדים בנושא התערוכה.

 • ההדרכה תתקיים בין השעות 14:00-10:00 כל שעה עגולה.
 • מחירים: 20 ש”ח למבוגר, 20 ש”ח לילד – כולל פעילות יצירה ו- 10 ש”ח לפנסיונר.
 • לפרטים נוספים: מוזיאון הנגב לאומנות- רח’ העצמאות 60.

טלפון: 08-6993535.

מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

המוזאון לתרבות האסלאם מציג תערוכה של האמנית אניסה אשקר: “זהב שחור”. המוזאון ממוקם במבנה המרשים בו שוכן המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח.

 • מחירים: 20 ש”ח למבוגר, 20 ש”ח לילד – כולל פעילות יצירה ו- 10 ש”ח לפנסיונר.
 • לפרטים נוספים: מוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח- רח’ העצמאות 60.
 • טלפון: 08-6993535.

גלריית טרומפלדור

גלריה בשיתוף המחלקה לאמנות של אוניברסיטת בן גוריון. במסגרת אירועי סוכות בעתיקה תוצג תערוכת צילומים בשחור לבן “אומרים שהיה פה שמח” של משה שי. המשתתפים בתערוכה ייהנו מצילומים של גיבורי תרבות משנות השמונים והתשעים מתוך הספר “אומרים שהיה פה שמח”. התערוכה היא ניסיון להעביר את הניחוח המיוחד של שנות השמונים בארץ. משה שי שימש במשך שנים רבות כצלם עיתונות אך הצילומים בתערוכה הינם צילומי-בזק חד-פעמיים, בהם לכד שי את הרגעים הספונטניים והלא מתוכננים של אמנים, סופרים ומשוררים, שחקנים וזמרים, פוליטיקאים ואישי ציבור.

 • התערוכה פתוחה בין השעות 14:00-10:00
 • הכניסה ללא תשלום
 • לפרטים נוספים: טלפון: 08-6247706, רח’ טרומפלדור 19.

תיאטרון הפרינג’

תיאטרון לדור חדש של יוצרים מהדרום, המקדם יצירה מקומית בעלת אג’נדה חברתית ייחודית. כחלק מאירועי סוכות בעתיקה, בתיאטרון הפרינג’ ייהנו המשתתפים משלוש לכל המשפחה. ההצגה הראשונה “הוא לא נמר” היא הצגת ילדים מופלאה המיועדת לילדים מגיל 5 ומעלה ומעודדת חשיבה מחוץ לקופסה. ההצגה מספרת על נמר קרקס זקן ורעב, נסיך מצחיק ופחדן וסיפורם המיוחד והמפתיע. במהלכה משולבות בובות גוף מורכבות, אלמנטים קרקסיים, וסיפור מיוחד על אומץ ועל תושייה. ההצגה השנייה “פילים לא רוקדים בלט” – מתארת את סיפורה של הפילה אזמרדלה שחולמת להיות בלרינה. בהצגה יילמדו המבקרים על נחישות, כוח רצון והגשמת חלום, בשילוב בובות שולחן, מוזיקה כיפית ואביזרים מפתיעים. ההצגה מותאמת לילדים בגילאי 7-3 . בהצגה השלישית “אריה הספריה” – גדית האגדית מבצעת עיבוד מבדר לספרה של מישל קנודסון בהצגה סוחפת לילדים בגילאי 7-3.

 • פתיחת דלתות עבור כל ההצגות בשעה 10:45, שעות המופע:

11:45-11:00

 • מחירים: רכישה בקופה ביום המופע: 60 ש”ח, רכישה מוקדמת: 50 ש”ח
 • לפרטים נוספים: רח’ אנילביץ’ פינת מורדי הגטאות. טל’: 08-6237806.

מרכז המבקרים השער לנגב

במסגרת אירועי סוכות בעתיקה מרכז המבקרים החדש בעיר העתיקה, השער לנגב, מזמין אתכם לסיור שובה לב שיחשוף בפניכם את הנגב כמו שלא הכרתם דרך סרטונים, סיפורים אישיים ואנימציות בעברית ובאנגלית. הסיור מתקיים לצד הצגת ההיסטוריה העשירה והאפשרויות הרבות שהנגב מציע כיום. במהלך הסיור יזכו המבקרים לקחת לידיים את מושכות התכנון ובאמצעות משחק אתגרי אינטראקטיבי יתכננו את עתיד הנגב במספר רבדים הכוללים חינוך, תשתיות, תרבות וכו’. במהלך חול המועד סוכות ייהנו המבקרים גם מפעילות ייחודית עם ההזדמנות לשתול עציץ תבלין אישי אותו יוכלו לקחת כמזכרת לחוויית הביקור.

 • כל שעה עגולה מתחיל סיור בין השעות 16:00-10:00, סיור אחרון יוצא בשעה 15:00
 • ההרשמה לסיורים מראש
 • מחירים: עלות סיור 28 ₪ למבוגר 20 ₪ לילד/ סטודנט/ גמלאי. תינתן הנחה לתושבי באר שבע. למצטרפים לפעילות שתילת העציץ בלבד ללא סיור- עלות של 10 ₪ למשתתף.

מרכז הצעירים

תערוכת גרפיטי INDOOR – “יד חופשית” בגלריית מרכז הצעירים, אוצר – אבי טל (Spine). מרכז הצעירים בחברת כיוונים מפעיל בשנים האחרונות מיזם לפיתוח וקידום אמנות עצמאית בדרום. במסגרת המיזם פועלים מספר רב של פרויקטים ובניהם, הפקת תערוכות אלטרנטיביות בגלריית מרכז הצעירים. ביולי 2016 הושקה תערוכת “יד חופשית” אשר תוצג בגלריה במשך שנתיים, והעוסקת בחיבור בין הממסד לאנטי-ממסד, בין החוץ לפנים ובין השטח האורבני לבין הקירות הפנימיים של מבנה ציבורי.

על היצירות המציגות בתערוכה עבד אוצר התערוכה אבי טל (Spine) יחד עם עוד ארבעה אמני גרפיטי – Remo, Sliz, Dope ועורק, במשך יותר מ-40 שעות ומעל ל-200 פחיות צבע אשר כיסו את כל קירות הגלריה באמנות גרפיטי אוטנטית.

 • לפרטים נוספים: 08-6205000

סוכות של ציפורים בנגב zoo

ראשון עד שלישי, י”ח בתשרי- כ’ בתשרי, 10/10-8/10 בין השעות

16:00-10:00 : לרגל פתיחת עונת הנדידה, פעילות ציפורים ועופות לכל המשפחה: סיורים מודרכים בנושא ציפורים ועופות, צפייה בלכידה ובטיבוע של ציפורים נודדות, מסע “נדידה” וניווט ברחבי הגן, סדנת עפיפונים, פינות יצירה ועוד.

מגוון הפעילויות כלולות בכרטיס אחד.

לפרטים ולרכישת כרטיסים:086414777

 • צפייה בלכידה וטיבוע ציפורים תתקיים בין השעות 15:00-13:00

אליפות הטאקי 2017 ב”לונדע”

ט”ו בתשרי- כ”ב בתשרי, 12/10/17-5/10/17 , רח’ דוד הראובני 25

אליפות הטאקי הגדולה חוזרת בענק!

הוא נמצא בכל בית, נהנים ממנו מגיל 6 ועד 99 והוא המשחק הכי ישראלי שיש. אז עכשיו, כשהוא חוגג 36 שנה, הגיע הזמן לגלות מי יהיה אלוף ישראל בטאקי?

מוזיאון הילדים של באר שבע ע”ש ג’ק, ג’וזף ומורטון מנדל וממציא המשחקים חיים שפיר מזמינים אתכם/ן לאליפות הטאקי.

מוכנים לאליפות הטאקי 2017?

גם השנה מוקדמות אליפות הטאקי תיערכנה בסוכות כאשר השנה התחרות תהיה גדולה יותר, מאתגרת וקשה הרבה יותר. אז אם אתם בטוחים שאתם אלופי הטאקי בבית, בחבר׳ה, בשבט, בעבודה או בלימודים. אם ׳קלף אחרון בידי׳ הוא השם השני שלכם/ן ואם עמוק בפנים אתם יודעים שאין באמת אחד/ת שיכולים/ות לנצח אתכם/ן, סוכות. לונדע. טאקי. בואו להראות לנו שאתם אלופי הטאקי הבאים של ישראל!

המסורת ממשיכה ואליפות הטאקי הרשמית של ישראל תיערך בלונדע מוזיאון הילדים של באר שבע. כ-2000 איש ואישה, ילד וילדה (ואפילו כמה סבים וסבתות) לקחו חלק בתחרות הקודמת כאשר בסופה הוכתר עמרי אביב, חייל בן 21 כאלוף הטאקי הרשמי של ישראל וזכה בין היתר בטיסה משפחתית לחו״ל ובהתמודדות אישית מול חיים שפיר, ממציא המשחק.

חיים שפיר המציא כבר עשרות רבות של משחקים בקריירה הארוכה שלו ומשחקיו נמכרים בלמעלה משלושים ארצות.

התחרות רב גילאית. ההשתתפות מגיל 6 ועד גיל 99.
השתתפות בתחרות אינה מקנה כרטיס כניסה ללונדע אך למשתתפי הטורניר תינתן אפשרות לרכוש כרטיס כניסה ללונדע במחיר מוזל של 15₪.

שעות הפתיחה בסוכות:

יום ד’, 4.10, ערב חג – סגור.

יום ה’ 5.10, חג- פתוח 18:30-09:30- תחילת המוקדמות.

יום ו’, 6.10, פתוח 14:00-09:30 כולל מוקדמות.

יום שבת, 7.10, פתוח,18:30-09:30 מוקדמות.

ימים ראשון-שלישי-חול המועד, פתוח רצוף,18:30-09:30 מוקדמות- ימי שיא.

רביעי, 11.10 ערב חג 14:00-09:30.

חמישי, 12.10, חג,18:30-09:30 היום האחרון למוקדמות.

שישי, 13.10, אסרו חג,14:00-09:30 .

שבת, 14.10, רגיל, 18:00-09:30.

יום ד’, 4.10, ערב חג סגור.

יום ד’, 4.10, ערב חג סגור.
יום ה’, 5.10, חג, פתוח 09:30-18:30- תחילת המוקדמות.
יום ו’, 6.10, פתוח 09:30-14:00 כולל מוקדמות.
יום שבת, 7.10, פתוח, 09:30-18:30, מוקדמות.
ימים ראשון- שלישי- חול המועד, פתוח רצוף, 09:30-18:30, מוקדמות- ימי שיא.
רביעי, ערב חג, 11.10, 09:30-14:00.
חמישי, 12.10, חג, 12.10, 09:30-18:30 היום האחרון למוקדמות.
שישי, 13.10,ף אסרו חג, 09:30-14:00.
שבת, 14.10, רגיל, 09:30-18:30.

ההשתתפות בתחרות כרוכה בתשלום ומאפשרת קבלת 2 כרטיסי אורח לצפייה בתחרות.


ההרשמה מראש באתר
www/lunada.co.il

פרטים נוספים באתר ה”לונדע” ובטלפון 086226926

“שמחת בית השואבה”

הרבנות והמועצה הדתית, עיריית באר- שבע חברת “כיוונים”- המחלקה לתרבות תורנית שמחות להזמין אירוע “שמחת בית השואבה”

מוצאי שבת, חול המועד סוכות, י”ז בתשרי תשע”ח, 7.10.17 ב- 20:30, אולמי “הינומה” רח’ מקס נורדאו 1, באר- שבע

במעמד רבני ערים, דיינים, ראשי ישיבות וראשי כוללים, רבני שכונות וקהילות ואישי ציבור

את האירוע ילווה האמן רולי דיקמן שיארח את שולי רנד בליווי תיזמורת מורחבת בניצוחו של יואלי דיקמן

הכניסה חופשית!

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...