כללי הזהב לתהליך נכון של בנייה בעץ

קרדיט תמונה: freepik
1

 למה בנייה בעץ היא פופולרית כל כך? כיצד עלינו לעבוד אם בחרנו לעבוד עם עץ? לאילו חומרי איטום אנחנו זקוקים? חשוב לדעת – לבנייה בעץ כללים רבים והמלצות רבות, אנחנו כאן כדי לשים סוף לשמועות ולתת יד לעובדות

 

אילו מבנים מומלץ לבנות בעץ?

לפני שנתחיל לדבר על מה ניתן לבנות בעץ, חשוב להבין כיצד בוחרים את העץ. יש סוגים רבים ושונים של עצים המתאימים לעבודות שונות. כל סוג הוא בעל תכונה שונה המתאימה יותר לעבודה מסוימת. עצים שונים מתאימים לסוגי עבודה שונים. חומרי איטום מסוגים שונים מתאימים לעבודות שונות ולסוגי העצים השונים. העצים משמשים למבנים שונים. ניתן להשתמש בעצים לבניית בתים, מחסנים, דקים, תוספות ואפילו פרגולות ואף פרקטים. למעשה, כיום אין הרבה דברים שלא ניתן ליצור ולבנות מעץ.

שלב התכנון – כיצד נבנה בעץ?

כמו כל דבר שאנחנו מבצעים בחיים ישנם חוקים שונים לפני תחילת הבניה בעץ. ההמלצה הראשונה  או כלל הזהב לתהליך הנכון של בניה הוא תכנון. תכנון מוקדם הוא המפתח להצלחה.

התייעצות עם מומחה יכולה לעזור אך אינה מחייבת. תכנון אדריכלי עוזר במיוחד כדי למנוע מצבים של אי התאמה. לאחר מכן נבצע תכנון הנדסי וחישוב הוצאות. כאשר נחליט לבצע פעולה זו, נוכל לדעת ולהתאים את סוג העץ לסוג העבודה ולתקציב שלנו. לא לכל אחד יש תקציב לבניה שהוא רוצה לבצע, ולכן פרמטר זה צריך להילקח בחשבון גם כן. להתאמת חומר הגלם ישנה חשיבות רבה במיוחד, ולכן נקח בחשבון גם את חומרי האיטום. אם נבחר עץ לא מתאים לפרויקט, אנחנו עלולים לפגוע בבטיחות שלנו ושל הסובבים אותנו. בטיחות היא כמובן מעל לכל, ולכן אין להקל ראש בנושא.

חומרים מומלצים לשימוש

לבניה בעץ חשיבות רבה לא רק בבחירת העצים אלא גם בבחירת שאר החומרים שנשתמש בהם. כמו שנעדיף לבצע תוספות בנייה מעץ בעזרת עצי אורן, למשל, כך יש חשיבות לשאר החומרים. כך לדוגמה, יש חשיבות למוצרי פרזול וחומרי איטום אשר יתאימו ויהיו איכותיים. התאמה איכותית תמנע פגיעה באיכות העבודה והן קורוזיה שעלולה להופיע. חוק חשוב נוסף הוא צביעה של העץ לצד שיוף אחיד לאחר כל שכבת צבע. בנוסף, רווחים בין קורות עץ הם הכרחיים. אי שמירה על רווחים עלולה לפגוע באיכות העבודה עקב תכונותיו של העץ. העץ בעצם מתרחב ומתכווץ בהתאם לקור, לחום והן לספיגת המים.

כפי שניתן להבין, בנייה בעץ היא תורה שלמה. התורה הזו אינה פשוטה, אך מחייבת. איכות המוצרים שאנחנו רוכשים כגון העצים עצמם, חומרי האיטום, צבעים וקידוחים הם רק חלק מן העניין. מדובר בפעולות חשובות מאוד אשר דילוג על אחת מהן עלול להרוס לכם עבודה שלמה. לכן, גם אם אנחנו בוחרים להשתמש באנשי מקצוע, נבחר להשתמש באנשי מקצוע איכותיים. איש מקצוע מכיר את שלבי העבודה בעל פה, יודע להסביר אותם מצוין ולבצע את העבודה כפי שצריך. חשוב שתזכרו שלכל עץ יש את המטרה שלו וחוץ ממראה קלאסי, יש לו עוד יתרונות חשובים.  

 

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...