כיסוי תריס חשמלי לבריכה

24

אין כמו בריכה. בייחוד בעונות החמות, בהן ליהנות ממים מצננים ומקררים ביתר קלות והנאה. עם השימוש התכוף בבריכת השחייה הביתית, מומלץ לשקול כל מיני היבטים בטיחותיים. שכן, אם יש מאגר מים חשוף, הרי שהוא גם חשוף לקרני שמש, גם לנפולת עלים ואבק וגם לבעלי חיים ואנשים. היכולת להרכיב כיסוי בריכה מתאים ותריסי גלילה חשמליים, על הבריכה הביתית יכול לאפשר מספר יתרונות. ראשית, ילדים ובעלי חיים לא ייכנסו בטעות (או בכוונה) ללא השגחה, מה שיכול לשמור עליהם ולעזור במקרה הצורך. כך שאם יש ניסיון לא מבוקר להיכנס לבריכה הוא כמובן יימנע. מה שיכול לתמוך בבטיחות הילדים ובעלי החיים. שנית, המים יישמרו בכמות המקורית שלהם (לא ייחשפו לקרני שמש ועל כן לא יתאדו באותה מידה) ויישמרו מפני לכלוכים ואלמנטים שונים.

 

יתרונות של תריסי גלילה חשמליים לבריכה

כיסויים לבריכה כמו גם תריסי גלילה חשמליים יכולים לתמוך בשימור הטמפרטורה. שכן כאשר הבריכה “סגורה” עם כיסוי, הרי שזה יכול להשפיע על הטמפרטורה ואף לחמם אותה במקצת. הדבר יכול להיות שימושי בעיקר במקרים בהם מחממים את הבריכה בכוונה תחילה. סיבה נוספת להרכיב כיסוי בריכה, היא כדי למנוע איבוד מים על ידי אידוי בקרני השמש.  כמו גם, כאשר מי הבריכה נסתרים מקרני השמש ישנה פחות חשיפה של כימיקלי הכלור לקרני ה-UV, מה שיכול לשמור על הרכבם המקורי. כך שאם מישהו מוסיף כלור לבריכה שלו, הוא לא יצטרך לעשות זאת באותה מידה אם יש כיסוי ששומר על הכלור מאותן קרני UV, לפחות חלק מהזמן.

וכמובן, כאשר ישנו כיסוי בריכה, פחות ופחות עלים וחרקים יוכלו להיכנס למים, כאשר היא לא בשימוש. וכפי שהצגנו בפסקת הפתיחה – לא תהיינה אפשרות לכניסה לא מבוקרת של ילדים ובעלי חיים, שכן ישנם כיסוי בריכה שיכולים ממש להגן ולשמור על הכניסה לבריכה. מי שינסה לקפוץ עליהם יגלה שהם די עמידים.

 

כיסוי בריכה לחורף – האפשרות הבסיסית והזולה

כיסויי בריכה לחורף יהיו אלו שיאפשרו את כיסוי הבריכה בעונות החורף. כך שהיא תקבל הגנה מטמפרטורות נמוכות ושלל חרקים, עלים ואלמנטים שאולי עפים באוויר. הכיסוי מאובטח מתוך השימוש בשקים מים ו/או משקולות ועם זאת לא יחזיק מעמד מול ילדים, חיות או פסולת כבדה שתנוח עליו לכן לא יכול לשמש ככיסוי הגנתי. אם כי, מדובר על כיסוי זול יחסית וקל להתקנה. עלותו בין 300-900 ₪. (75-225 דולרים).

 

כיסויי בריכה אוטומטיים: תריסי גלילה חשמליים

כיסוי אוטומטי לבריכה יהיה זה שניתן לסגור ולפתוח עם לחיצת כפתור כמו תריסי גלילה חשמליים. קל מאוד לעשות בו שימוש והוא מאובטח בהרבה מן הסוג הקודם שסיקרנו. ניתן לעשות בו שימוש כדי לייצר הגנה מול שימושים לא מבוקרים/מפוקחים בבריכה. הכיסוי מצריך התקנה מקצועית כמו גם מסילות שיאפשרו את הפתיחה/סגירה האוטומטית. לסוג זה יש עלות גבוהה יותר, כ- 24,000-60,000 ₪. (כ-6,000-15,000 דולרים).

 

כיסויי בריכה תרמיים לשמירה על טמפרטורה גבוהה

כיסוי בריכה תרמי הוא זה שיאפשר בידוד תרמי, שיתמוך בטמפרטורה של המים. הכיסוי מגן מפני שמש, ושלל התופעות המתרחשות כאשר ישנם מים החשופים לקרניה. הכיסוי דורש התקנה מקצועית לפחות בחלק מהמקרים ונחשב כיעיל מאוד למטרות בידוד תרמי לבריכה. תג המחיר יכול לנוע בטווח של  3,600- 6,800 ₪. (900-1,700 דולרים).

 

כיסויי בריכה סולאריים – אפשרות פשוטה לחימום הבריכה

כיסויים סולאריים נחשבים זולים במיוחד, כמו גם קלים לשימוש. ניתן להתקין אותם באופן עצמאי והם פשוט נייר בועות קל משקל. הכיסוי סופג את קרני השמש ותומך בחימום מי הבריכה במהלך היום, ומונע מהחום להימלט במהלך הלילה.  תג המחיר נע בין 1,000-2,000 (250-500 דולרים).

 

כיסויי בריכה בטיחותיים

כיסוי בטיחותי לבריכה נועד במיוחד להגנה מפני טביעה במי הברכה מצד מבקרים לא מפוקחים, כמו בעלי חיים וילדים ללא השגחה. כיסוי זה אמור לעמוד בתקנים ותקנות מסוימות. עלותם של כיסויים אלו יכולה לנוע בין 4,800-12,000 ₪ (1,200-3,000 דולר).

 

התקנת כיסוי בריכה חשמלי: תריסי גלילה חשמליים

אם מדובר בתריס כיסוי חשמלי לבריכה, כמו תריסי גלילה חשמליים, הרי שזה יהיה נבון להביא עזרה מקצועית להתקנתו, שכן כנראה לא מדובר על הסוג הפשוט. אפשר כמובן לקרוא הוראות באינטרנט ולנסות לבד, אם כי אפשר גם לקבל התקנה מקצועית כולל כל המכשור המעורב.  ובאשר למידת התחזוקה הנדרשת, יש שיגידו שעבור כיסוי בריכה אוטומטי, כמה דקות של תשומת לב “פה ושם”, יכולות לתמוך רבות בתחזוקת המכשיר.

 

תחזוקת תריסה גלילה חשמליים לבריכה

ברמה השוטפת מתבקש להסיר מים מהכיסוי עצמו, סביר שתהיה משאבה ייעודית לכך שתאפשר זאת בקלות. להסיר לכלוכים שהצטברו על הכיסוי על ידי שימוש במברשת עדינה/רכה או מטאטא. לא לכסות איתו את הבריכה במשך שעתיים לאחר שהתווספו כימיקלים למים, כדי לאפשר לגזים לפרוץ החוצה מהמים. מדי כמה שבועות להסתכל על המסילות החשמליות ולבדוק שאין בהן לכלוך. בייחוד אם מדובר במי מלח.

כמו גם להסיר את הכיסוי פעם בשבוע, או להשאיר פתוח כדי לאפשר לגזים להשתחרר מהמים. להסתכל מדי פעם על הד/החומר ממנו עשוי הכיסוי ולראות מצבו. ובאם זה נראה נכון ומתבקש לבקש עזרה מקצועית לתיקון ודיוק המבניות והמערכתיות של הכיסוי.

 

 

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...