יוגה במרחבים

82

המועצה האזורית מרחבים החלה בפיילוט הפעלת תוכנית  “קשרי יוגה”  בבתי- הספר, בהובלת שותפות ביחד של אופקים מרחבים מטרווסט.

הפיילוט התחיל השנה בבית- הספר היסודי “מבועים”, בכיתות ב’. “שילבנו במערכת השעות של תלמידי כיתה ב’ שעתיים שבועיות- ללימודי יוגה” מספרת טל מורג רכזת שותפות אופקים מרחבים מטרווסט והוסיפה “את התלמידים מלמדת מורה מוסמכת ליוגה, שהפעילה את הפרויקט בבתי ספר נוספים.”

הפרוייקט פועל במודל שמאפשר לבית- הספר להמשיך ולהפעיל תכנית יוגה לאורך השנים על ידי מורה מצוות בית הספר. “בשנה הראשונה מורה ליוגה מטעם השותפות תעביר את השיעורים בכיתה, אליה תצוות מורה מבית הספר שתקבל הכשרה בסוף השנה של יוגה לילדים ותלמד החל

מהשנה השנייה ואילך. כך בית הספר אינו תלוי בסבסוד חיצוני. המורה תקבל הכשרות להעשרה ולחיזוק וליווי אישי של מורה ליוגה שתסייע לה להטמיע ולפתח את התחום בבית הספר.” מסבירה מורג. קשרי יוגה החל לפני 9 שנים כאשר משלחת של מורות ליוגה יהודיות מקהילת מטרווסט הגיעו לאזור והתנדבו בתחום היוגה באופקים ומרחבים. וגם כיום כל שנה מגיעות המורות מארה”ב לפסטיבל יוגה קהילתי אשר בשנים האחרונות משולב עם עבודה שנתית בבתי הספר. המורות האמריקאיות יחד עם מתנדבי השותפות ופרויקט היוגה מחזקים את הקשרים בין הקהילות ואת תחום היוגה באזור.

את הפרויקט מוביל במרחבים אלישע גרינגולד ממבועים, נציג המועצה בשותפות וחבר וועדת ההיגוי.

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג’ג’ מברך על הפעילות

אנו מפעילים תוכניות שלמות לקידום אורח חיים בריא. זה מתחיל מההזנה, בפעילויות תוספתיות בתחום הספורט העממי, שילוב ימי שיא במערכת החינוך. המטרה היא להשתמש ביוגה בבית הספר ככלי טיפולי שמסייע לילדים בנושא של בטחון עצמי, חוסן אישי וקבוצתי, להגברת יכולת הריכוז ולסיוע פיתוח מודעות גוף נפש ועוד.

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...