דיסנילנד פינת דימונה!

108

לפעמים חלומות מתגשמים, דיסנילנד יהודי יוצא לדרך ושמו בישראל “פארק פלאים”, פארק ברמה בינלאומית שלא היה כמוהו בישראל. התכנון הושלם על ידי חברה אמריקאית שתכננה את פארק השעשועים באורלנדו, ארה”ב.
הפארק יהיה בעל צביון יהודי ויוקם בעלות חסרת תקדים של 400 מיליון דולר. ישתרע על שטח של 1000 דונם ויעסיק אלפי עובדים. מסביב לפארק יהיה פארק מים גדול, מיני גולף בתי מלון ועוד. בתקופה הקרובה אנחנו נעבוד בשיתוף פעולה עם שר התיירות יריב לוין, ממשלת ישראל ויו”ר קק”ל דני עטר ונקדם את הפרויקט עד להשלמתו.
דימונה על המפה, המפה העולמית!

הכתבה המלאה בידיעות אחרונות

מי שמקדם את הפארק החדש במלוא הכוח הוא ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שאומר: “אנו מתכוונים לגייס את ממשלת ישראל להקמת הפארק”. בשבוע הבא כבר מתוכננות פגישות עם שרי הממשלה שהביעו עניין.

 

גם שר התיירות יריב לוין עומד מאחורי הפרויקט: “אנחנו רואים חשיבות רבה בפרויקטים גדולים בעלי אופי תיירותי, ובוודאי פרויקט בינלאומי כזה אשר יגוון את ההיצע התיירותי, בפרט למשפחות. לפרויקט זה יתרון נוסף, והוא השילוב הייחודי של אטרקציה כזו עם תיירות המדבר אשר תעלה את דימונה על מפת התיירות במלוא העוצמה”.

 

במכתב שהוצא על ידי היזמים אל ממשלת ישראל נכתב: “אנו מציעים להקים בישראל פארק בהשראת דיסנילנד, אשר יעסוק ביהדות בדרך עכשווית ומלהיבה וימצב אותה כגורם מאחד. הפארק יציע מגוון רחב של פעילויות מרגשות ויאפשר למשפחות, לילדים, לבני נוער ולתיירים להתוודע לקסמי היהדות ולערכים האוניברסליים הניצבים בבסיסה, באופן חווייתי ובלתי דידקטי”. תהליכי התכנון בוועדות צפויות לארוך עוד כ־3 שנים, ובניית הפארק עצמו מתוכננת להימשך כשנתיים, מה שאומר שהצפי לפתיחת הפארק הוא לא לפני 2023

 

תגובות
טוען...