אירוע בין דורי במועצה אזורית מרחבים

84

ביום ראשון, השבוע (29.10.17),  התקיים אירוע בין דורי, במועצה האזורית מרחבים.

האירוע מתקיים בכל שנה ע”י עמותת חוויה במרחבים, המפעילה את מרכזי היום במועצה. באירוע המסורתי השתתפו וותיקי המועצה, החברים במרכזי היום לקשיש ובני משפחותיהם. “הנכדים והנינים שרו, רקדו וניגנו על הבמה. זו היתה חוויה מרגשת” סיפרו הוותיקים.

באירוע השתתפו למעלה מ 450 תושבים. הוצגה תערוכת אומנות, פרי יצירותיהם של הוותיקים, ילדי קונסרבטוריון מרחבים ניגנו, מקהלת הילדים שרה, להקת המחול של חוגי המתנ”ס הופיעה “היה שמח ומרגש מאוד”.

שי חג’ג’, ראש המועצה האזורית מרחבים אמר כי “האירוע מרגש כל פעם מחדש. לראות 5 דורות, מייסדי היישובים שלנו עם צאצאיהם.” והוסיף” המועצה מוקירה ומכבדת את ותיקיה, בוני הארץ והמושבים המוצלחים בחבל ארץ זה, ומשקיעה במגוון דרכים בפעילויות ובתמיכות לוותיקים. לפני חודש זכו מרכזי היום שלנו ב 5 כוכבי יופי בגין מגוון פעילויות, יחס חם, ניקיון ועוד, מטעם המועצה  לישראל יפה, ג’וינט ישראל ומשרד הרווחה. פועלים כאן צוותים מעולים שעושים עבודתם מכל הלב.”

מנהלת מרכזי היום לקשיש קווינה אלג’מל אמרה “מטרתנו שכולם יראו את

הוותיקים ויבינו שאם חיים נכון ניתן להרגיש צעירים ופעלתנים כמותם.

בעיניי גיל הזהב משקף אוצר, ניסיון ותרומה רבה. ומחובתנו להעניק לוותיקי האזור, להורים שלנו, את מקומם הראוי בחברה, ולאפשר להם לקיים חיים מלאי עשייה וסיפוק אישי.”

 

במהלך השנה האחרונה העמותה הפעילה מספר פרויקטים מיוחדים בקהילה, בהם: כיתת לימוד לאזרחים וותיקים בתיכון מרחבים ללימודי תנ”ך והיסטוריה; טיולים, חוגים ופעילויות שונות; מועדון חברתי “קפה אירופה” לניצולי שואה שפועל בשעות אחה”צ; בתים חמים; פרויקט מחשב לכל נכה בקהילה תומכת נכים, קורס ללמידת שימושי המחשב ועוד.

הערב הוא הזדמנות עבור המשפחות לטעום, ולו במעט, מהדברים הנפלאים שקורים בעמותה שלנו לאורך השנה. מאז הקמתה, עמותת חוויה במרחבים, חרטה על דיגלה להוות בית חם עבור אוכלוסיית האזרחים הוותיקים ואנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה. מטרתנו להעניק מענה משמעותי לצורכיהם של החברים ולפעול לשיפור איכות חייהם בכל התחומים.

חברה במרכז היום כתבה:  “אני מאושרת במועדון, העיקר לא לשבת בבית לבד ולהשתעמם. פה אנחנו נפגשים, יוצרים ומתעמלים. בגלל כל זה אני ממשיכה להגיע למרכז, לא מוותרת,

פה אני מרגישה חיה

אולי יעניין אותך גם
תגובות
טוען...